Preparat Nuosept 14 przeznaczony jest do interwencyjnego niszczenia flory bakteryjnej i grzybowej. Szczególnie zalecany jest do odkażania emulsji obróbkowych o zawartości bakterii w ilości powyzej106 cfu/cm3. Przed zastosowanie należy zrobić test na zawartość bakterii. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zawodowego. Dawka interwencyjna przy dużej ilości bakterii: 20 cm3 preparatu na 100 litrów emulsji. Preparat biobójczy dozować do emulsji w warunkach intensywnego mieszania. Zatrzymanie wzrostu ilości bakterii jest natychmiastowe. Efekt biobójczy (całkowite zniszczenie flory bakteryjnej) osiągany jest po jednym do trzech dni. 

Sposób dozowania:
Do naczynia ( np. butelka po wodzie) nalać ok. 1 litra wody wodociągowej, wlać preparat Nuosept 14 w ilości jak podaje instrukcja, dokładnie wymieszać, wlać do układu maszyny, najlepiej w pobliżu pompy cyrkulacyjnej. Po dodaniu środka, maszyna powinna pracować, aby środek został dobrze rozprowadzony po układzie.

 

Preparat ACTICIDE FS jest środkiem przeznaczonym do interwencyjnego niszczenia flory bakteryjnej i grzybowej oraz konserwującym emulsję zapewniającym biostatyczność. Zawiera środki o działaniu bakterio- i grzybobójczym utrudniające rozwój mikroflory. Preparat ACTICIDE FS przeznaczony jest do konserwacji emulsyjnych cieczy obróbkowych w celu zapobieżenia rozwojowi flory bakteryjnej i grzybowej. Najlepsze rezultaty osiąga się stosując preparat gdy zawartość bakterii nie przekracza 104-105 c.f.u,/cm3. Z reguły dozuje się 0,1 % ( 100 cm3 na 100 litrów emulsji). W uzasadnionych przypadkach dawkę ACTICIDE FS można zwiększyć do 0,4% ( 400 cm3 na 100 litrów emulsji). Preparat ACTICIDE FS należy dodać po postoju niedzielnym (niekoniecznie w poniedziałek).

Sposób dozowania:
Do naczynia ( np. butelka po wodzie) nalać ok. 1 litra ( lub więcej) wody wodociągowej, wlać odmierzoną, dla określonej pojemności układu, ilość preparatu ACTICIDE FS, dokładnie wymieszać, wlać do układu maszyny, najlepiej w pobliżu pompy cyrkulacyjnej.